rozšířené vyhledávání ...

Mobilní verze

mobilní verze www

1.1.2015 Novoroční

1.1.2015 Novoroční turistický výšlap na nejvyšší vrchol Nízkého Jeseníku horu Slunečnou

Na Nový rok ve čtvrtek 1.1.2015 ve 13.00 hod se uskutečnil již osmý ročník spontánní akce občanů a návštěvníků Dětřichova nad Bystřicí kteří chtějí Nový rok oslavit příjemným zimním turistickým výšlapem lesní krajinou na nejvyšší horu Nízkého Jeseníku Slunečnou která se nachází v nadmořské výšce cca 800 m.n.m.  Kolem 30 účastníků z řad dětí s boby a jejich rodičů se svými pejsky se vydalo od dětského hřiště ve středu obce lesními cestami kudy vedou cyklotrasy na výšlap. Postupně přešli na  lesní cestičky kudy jezdí jen lesní technika a prodírali se hvozdy do prudkého strmého kopce. Udělali si přestávku uprostřed  lesa u pomníčku zesnulého obětavého revírníka z obce pana Přikryla kde zapálili svíčky na vzpomínku. Posilnili se teplým čajem bonbony chlebíčky a klobáskami které si turisté přinesli sebou a rozdělili se. Nakonec za pěkného i když mlhavého počasí dosáhli vrcholu u stavby vysílače kde děti zapálili prskavky . Všichni se zapsali do návštěvní knihy u vrcholu kde i přítomný malíř který se pochodu zúčastnil namaloval v upomínku výšlapu kresbu statného stromu. Všichni si popřáli štastný nový rok a poté se vydali s dobrou náladou na zpáteční cestu domů.